Dożynki gminne Szastarka, 27 sierpnia 2017

Szastarka

Dożynki o godzinie  12 rozpoczęła uroczysta msza święta odprawiona przez ks. proboszcza Andrzeja Arbaczewskiego. Zaszczyt pełnienia funkcji starostów dożynkowych przypadł w tym roku Marii Buczek i panu Henrykowi Fuszara. Do kościoła w Szastarce wieńce dożynkowe zaniosły sołectwa: Majdan Obleszcze, Polichna, Wojciechów, Huta Józefów, Brzozówka i Szastarka. Starostowie dożynkowi z poszczególnych wsi jechali paradnymi bryczkami zaprzęgniętymi w piękne rumaki. Dziś widok pięknego zaprzęgu to egzotyka. Bardzo dobrze to świadczy o dbałości i pracowitości tutejszych gospodarzy. Później chętni mogli się nimi przejechać.

Późnym popołudniem tuż po wielkiej ulewie uroczystości uświetnił i na nowo ożywił występ piechoty i jazdy. Zaprezentowano musztrę (zarówno piechoty jak i kawalerii), a także pokaz pojazdów wojskowych oraz broni i ekwipunku żołnierskiego z okresu II RP.

Pszczelarze, którzy przybyli ze sztandarami Gminnego Koła Pszczelarzy wyjaśnili na żywych eksponatach, jak wygląda praca przy pszczołach.

Atrakcją sceniczną były występy Parafialnej Orkiestry Dętej z Szastarki, Orkiestry Dętej GCK z Polichny, kapeli „Czerwona Róża”, kapeli „Kalina – Folk” oraz utytułowany Męski Zespół  Śpiewany z Majdanu Obleszcze.

Późnym popołudniem i nocą zagrały i zaśpiewały zespoły: Echo, Tex, Extra Mocni i Roxait. Organizatorem dożynek był wójt gminy Szastarka  Artur Jaskowski.

(Zdjęcia dzięki uprzejmości GCK Polichna)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *