Festyn „Żyjemy bezpiecznie”, Huta Jóżefów, 3 czerwca 2018 r.

Festyn rodzinny  „Żyjemy bezpiecznie”

W dniu 3 czerwca w Hucie Józefów odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Żyjemy bezpiecznie”. Imprezę zainaugurowała dyrektor szkoły pani Anna Skóra, która w krótkich słowach powitała wszystkich zebranych i zaprosiła do wspólnej zabawy. Następnie na scenie pojawili się uczniowie Zespołu Szkół, którzy zaprezentowali zgromadzonej publiczności swoje wszechstronne umiejętności.

Nasza Grupa czynnie brała udział w festynie. Kawalerzyści dali pokaz musztry konnej i woltyżerki, piechota również zaprezentowała musztrę. Zorganizowaliśmy cieszącą się niemałym powodzeniem wystawę militariów. Zgromadzeni mogli zobaczyć pokaźną ilość eksponatów z czasów II wojny światowej, o których pochodzeniu i historii opowiadaliśmy. Odpowiadaliśmy również na pytania zainteresowanych, którzy chcieli poszerzyć swoją wiedzę. Jednak największą atrakcją okazała się możliwość przejażdżki bryczką oraz pojazdami wojskowymi (GAZ 61 i DKW) po placu szkolnym. Sprawiło to wiele radości, szczególnie licznie zgromadzonym dzieciom i młodzieży, ale także i ich rodzicom, i innym dorosłym.

Po naszej prezentacji, strażacy przeprowadzili pokazową profesjonalną akcję ratunkową, podczas której udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku samochodowym. Festynowi towarzyszyły liczne stoiska i atrakcje dla dzieci. Ostatnim aktem festynu był Bieg Pokoleń, w którym pobiegli rodzice razem z dziećmi. Wydarzenie zamknęła pani dyrektor, jednocześnie dziękując wszystkim za przybycie i wyrażając swoją niezmierną wdzięczność dla tych, którzy pomogli w organizacji tej imprezy.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Zespołu Szkół w Hucie Józefów