Spotkanie z dziećmi, Majdan Obleszcze, 5 październik

Spotkanie z dziećmi, Majdan Obleszcze, 5 październik

Z racji zbliżającego się „Hubertusa” (św. Huberta –  patrona myśliwych), przypadającego na 3 listopada nasi najmłodsi koledzy z Grupy: Piotrek i Witek Groszkowie zaprosili swoich kolegów i koleżanki ze Szkoły w Szastarce, do której uczęszczają, do gospodarstwa swojego taty, komendanta GRH na grilla. Przy tej okazji małym gościom i ich opiekunom GRH zaprezentowała wystawę militariów, mundurów i pojazdów wojskowych. Maluchy mogły przymierzyć hełmy, wziąć do ręki atrapę karabinu, czy potrzymać przez chwilę ułańską szablę – oczywiście pod bacznym okiem opiekunów.

Następnie komendant Grupy – Piotr Groszek pokazał dzieciom trofea, ubiory myśliwskie, trąbki sygnałowe itp. Opowiadał o zwierzętach i ptakach, objaśnił czym naprawdę jest myślistwo – obalając przy okazji nieprawdziwe stereotypy krążące o myśliwych, oczywiście językiem na miarę percepcji małych odbiorców.

Kolejną atrakcją było oglądanie hodowanego w gospodarstwie bydła szkockiego rasy Highland oraz podpatrywanie i karminie jeleni i danieli utrzymywanych w specjalnej wolierze, a także koni kawaleryjskich. Przewodnikami po gospodarstwie byli oczywiście Piotrek i Witek, ubrani nie jak zwyczajowo w mundury WP wz. 36, ale w odpowiednio skrojone i dopasowane stroje myśliwskie.

Na zakończenie przewidziano kiełbaski i inne przysmaki opiekane na rożnie, usytuowanym w myśliwskiej altanie. Na spotkanie z dziećmi i nauczycielkami oraz członkami GRH przybył Wójt Gminy Szastarka, pan Artur Jaskowski, który na różne sposoby wspiera naszą Grupę.