Dni Otwarte ZSTR, Piotrowice, 12 marca

Dni Otwarte ZSTR, Piotrowice, 12 marca

Na zaproszenie p. Antoniego Kawałka, kierownika szkolenia praktycznego w Zespole Szkół Techniki Rolniczej im. Wincentego Witosa w Piotrowicach, udaliśmy się zabytkowym samochodem terenowym, z delegacją na dni otwarte. Na miejscu wystawiliśmy stoisko z kolekcją militariów. Nasz pokaz, był jedną z wielu atrakcji przygotowanych przez kadrę nauczycielską, dla blisko 300 gimnazjalistów i ósmoklasistów z regionu, przekraczających w tym dniu progi ZSTR w Piotrowicach.

Kulminacją programu był pokaz najnowocześniejszego sprzętu rolniczego, użytkowanego przez absolwentów szkoły, w swoich gospodarstwach. Strażacy ochotnicy zaprezentowali w akcji, swój sprzęt ratowniczo – gaśniczy.

Odbył się też konkurs precyzyjnej obsługi maszyn rolniczych – zwycięzcom rozdano atrakcyjne nagrody. Przez cały czas trwania imprezy, serwowano grochówkę i grillowane kiełbaski.

Ostatnim akordem Dni Otwartych ZSTR, był przejazd ulicami Piotrowic, kolumny kilkudziesięciu traktorów. Biorących udział w pokazie eskortowała policja drogowa z Lublina.

Relację z wydarzenia przeprowadziła TVP3 Lublin. Nagranie można  obejrzeć tutaj (materiał zaczyna się ok. 18 minuty).