Kadra

Kadra

Piotr Groszek zam. Majdan Obleszcze (gmina Szastarka) z żona i trójką dzieci (na zdjęciu Witek i Piotrek). Komendant Grupy – ułan. Rekonstruktor 24 Pułku Ułanów z Kraśnika. Z zawodu Inżynier Budownictwa, na co dzień prowadzi firmę budowlaną. Z zamiłowania hodowca koni, prowadzi również ekologiczne gospodarstwo rolne, w którym hoduje jelenie, daniele oraz bydło szkockie. Uznany myśliwy i społecznik.

 

Mirosław
Mirosław Wielgus, zam Majdan Obleszcze (gmina Szastarka) – dowódca grupy. Emerytowany ogniomistrz pożarnictwa, w czasie zasadniczej służby wojskowej dosłużył się stopnia starszego marynarza. Z zamiłowania kolekcjoner militariów, regionalista, społecznik.

W tej chwili (stan na lipiec 2019 r.) do grupy należy 26 osób, z czego 6 to kawalerzyści, a 20 stanowi piechota. Najmłodszy rekonstruktor liczy sobie 18 lat, najstarszy urodził się w 1961 roku.  Istnieje też ośmioosobowa grupa młodzików w wieku 5 – 12 lat. Kiedy tylko uczestniczą w uroczystościach ze swoimi starszymi  kolegami, zawsze wzbudzają największe zainteresowanie i podziw.

Paweł z synem Mateuszem
Wiesław
Grzegorz
Karol
Piotr
Aleksander
Piotr
Józef
Leszek

 

 

Mateusz i Piotr
Waldemar
Mariusz
Sylwester
Wojciech
Józef
Zbigniew z synem Wojciechem
Grzegorz
Marcin
Marcin
Edward
Andrzej
Marian
Mirosław
Janusz
Jarosław
Stanisław
Dariusz
Filip
Janusz Szczerpakowski ps.”Chudy”
Hubert

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiesław
Marcin
Janusz
Adam
Marian
Karol

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szczepan Golec

 

 

Paweł
Janusz
Dawid

 

 

Arkadiusz
Krzysztof Ptaszek
Maja
Ola
Bartłomiej Skupiński, 15 lat
Oliwia
Jacek