Kadra

Kadra

Piotr Groszek zam. Majdan Obleszcze (gmina Szastarka) z żona i trójką dzieci (na zdjęciu Witek i Piotrek). Komendant Grupy – ułan. Rekonstruktor 24 Pułku Ułanów z Kraśnika. Z zawodu Inżynier Budownictwa, na co dzień prowadzi firmę budowlaną. Z zamiłowania hodowca koni, prowadzi również ekologiczne gospodarstwo rolne, w którym hoduje jelenie, daniele oraz bydło szkockie. Uznany myśliwy i społecznik.

 

Mirosław
Mirosław Wielgus, zam Majdan Obleszcze (gmina Szastarka) – dowódca grupy. Emerytowany ogniomistrz pożarnictwa, w czasie zasadniczej służby wojskowej dosłużył się stopnia starszego marynarza. Z zamiłowania kolekcjoner militariów, regionalista, społecznik.

W tej chwili (stan na lipiec 2019 r.) do grupy należy 26 osób, z czego 6 to kawalerzyści, a 20 stanowi piechota. Najmłodszy rekonstruktor liczy sobie 18 lat, najstarszy urodził się w 1961 roku.  Istnieje też ośmioosobowa grupa młodzików w wieku 5 – 12 lat. Kiedy tylko uczestniczą w uroczystościach ze swoimi starszymi  kolegami, zawsze wzbudzają największe zainteresowanie i podziw.

Paweł z synem Mateuszem
Wiesław
Grzegorz
Karol
Piotr
Aleksander
Piotr
Józef
Leszek

 

 

Mateusz i Piotr
Waldemar
Mariusz
Sylwester
Wojciech
Józef
Zbigniew z synem Wojciechem
Grzegorz
Marcin
Marcin
Edward
Andrzej
Marian
Mirosław
Janusz
Jarosław
Stanisław
Dariusz
Filip
Janusz Szczerpakowski ps.”Chudy”
Hubert

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiesław
Marcin
Janusz
Adam
Marian
Karol